Filtreler Ve Özellikleri
Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler.

1. Aşama Filtresi 5 Micron Kapaklı Kaba Tortu Filtresi:

 

 5 mikron kapaklı tortu filtre, ters ozmos filtrasyonunun ilk aşamasıdır. Filtrasyonun başlangıcında, suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar. Kullanım ömrü 6-8 aydır. Suyun kullanımına göre değişiklik gösterebilir. 6 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir.

 

Soldaki Açık kasa spun sediment filtre  sag taraftaki Kapalı kasa spun sediment filtredir.

 

İlk aşamadaki filtreden geçmiş klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımını sağlar. Bu filtre aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırma amaçlıdır.

 

Sol taraftaki açık kasa aktif granül  filtre sag taraftaki kapalı kasa aktif granül karbon filtre

 

4. Aşama Membran Filtre

 

Su arıtma cihazının en önemli filtresi olup bu işin kalbidir diyebiliriz.Mikron aralığı çok düşük olduğu için suyun içinde bulunan bakterileri ve kimyasalları yok etmektedir. Membran filtre 8 angstron gözeneğine sahip olup ayrıştırma özelliğine sahiptir. kimya ve fizik te kullanılan, h2o olarak bilinen su haline dönüştürüp suda bulunan ve diğer 3 filtreden geçebilen gözle görülmeyen daha küçük anti bakteriyel zararlı su h2o moleküllerini yok ederek suyu en saf ; temiz hale dönüştürmektedir.Membran çıkan su saflıga yakın bir hal aldıgı için direk içilemez son bir fitreden daha geçmesi gerekmektedir.

 

5. Aşama Post Karbon (tatlandırıcı) Filtre

 

İçerisinde bulunan aktif granül karbon filtre yüksek performansı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve klorun, koku,organik kirleticiler,böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.Mebran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Post karbon filtre ile bu hamlıktan çıkartır, içimi hoş kokudan arındırılmış lezzetli bir hale dönüştür.

 

6. Aşama Mineral Filtre

 

Osmos sitemden çıkan suya ekstar Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineralleri insan gelişimi uygun bir şekilde takviye eder. Minera filitre sonrası su insan bedeninin sağlıklı gelişimi için gerekli mineralleri mükemmel ve dengeli bir oranlara sahip olur. Mineral filtre osmos sistemleri sonra ilave edilerek takılabilir. Bütün su arıtma cihazları ve modelleri ile uyumludur.

 

 

Websitemize Hoşgeldiniz